czwartek, 2 sierpnia 2012

Lato...Nie jestem jedyna w temacie braku czasu! Urlop napięty terminami powodował tylko przepakowywanie toreb! I dobrze, i niech każdy tak ma, że wraca zadowolony do pracy! Pełna pozytywnych wrażeń mogę teraz ,,spokojnie" się dzielić swoimi doświadczeniami, pojęczeć na pogodę i zarośniętą działkę! No bo jak się jeździ tylko, to raczej trudno na odległość plewić chwasty! Oj dostało mi się od pewnego sąsiada działkowego...Powiedziałam mu kiedyś, nie bez satysfakcji, że jak będę w jego wieku i na emeryturze to moja działka będzie taka jak jego...Głupia ja! Na złość mu nie zrobię!? Raczej go już nie będzie, to nie zobaczy... A w dniu dzisiejszym mam najpiękniejszą działkę w stylu:wiejski-angielski-naturalistyczny, hehe! No co poradzę, że się nie rozdwoję a i chwasty niektóre(naprawdę niektóre)są piękne! Nie lubię tylko perzu i podagrycznika, które nie chcą się dostosować do mych próśb werbalnych, ba! Ja im nawet pokazuję gdzie rosnąć mogą! Nie chcą! Trudno! Będę musiała z tym żyć...i sąsiad (Pan Perfekcyjny)też!
Czyż nie jest piękny?! Oczywiście zaraz po uwiecznieniu musiałam wyrwać chwasta! Ścieżkę główną porastał! Ale zdjęcie mam!
Mikołajek, który strasznie śmierdzi! Ale kocham...
Dziewanna, która wzięła i poszła sobie ode mnie rok temu, pokornie wróciła w tym roku...oczywiście jedna, pozostałe wciąż czają się pod siatką przy dróżce i czekają na zaproszenie...I proszę za każdym razem jak idę!
Moje ukochane pysznogłówki i przetaczniki!
Znów pysznogłówki. Z tyłu floksy, które ciągle mają inny kolor(raz fiolet, raz róż a w tamtym roku większość była biała). No i największe na zdjęciu-nawłocie! Co ja się ich na wyrywam!!! A i tak pełno ich wszędzie! Uwierzcie same przyszły!
To może jeszcze ostatnie(miało być o jeziorze i kajakach, hehe):
Powojnik Diana
Lilie kocham i uwielbiam!
I tym słoneczkiem dziś się żegnam!
Miało być o kajakach!
Następną razą!
Buziaki Kochane moje! Dziękuję za każde słowo!
aga

16 komentarzy:

 1. Aguś; twoja działka pięknie ukwiecona..... po to jest żeby cieszyć a nie zawalać robotą..... takich kwiatów to ja nigdy w życiu się nie dorobię !!!! Nawet na emeryturze ! Są cudowne. Ja swoją hektarową mam zasianą trawą ; zasadzoną drzewkami owocowymi i iglakami wszelkiej maści. Kwiatki to tylko na obrzeżach w niewielkich ilościach i to takie które same sobie poradzą ;) Dla dzieci raj... a ja z tarasu spoglądam co roku obiecując poprawę ! Aguś dziś dotarła do mnie paczuszka.... już zapomniałam i zastanawiałam się gdzie ty mój adres znalazłaś ?! Ale wracając do paczuszki..... sprawiłaś moim dziewczynom wielką radochę i w końcu nie podciągają moich koralików ;) A ja wręcz oniemiałam z zachwytu.... kocham wyszywać kwiaty a tu piękne tulipany !!!! Bardzo CI kochana dziękuję .... ja znowu znikam na jakiś czas ale tym razem zabieram ze sobą dostęp do świata !!!!
  Pozdrawiam, dziękuję, całuję mocno !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Kochana! Na działce mam wszystko tylko nie iglaki! Kiedyś nawet sadziłam ale ciągle znajdywały nowych amatorów i odchodziły z nimi! Więc w myśl zasady: Dziadu kup se sam! Przestałam wspierać margines lokalny!
   Bosze...hektar mówisz...ale bym tam ,,zachwaściła''
   Ściskam dziewczynki! Buziaki!

   Usuń
 2. Aga, uwielbiam Twojego bloga. Pozdrawiam :)MONIKA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Kochana! Witam Cię cieplutko! Buziaki!

   Usuń
 3. Agus milo,zes wrocila wsola i wypoczeta!
  Moja kuzynka ma w swoim ogrodku tylko same chwasty i najsmieszniejsze toto ze, tez je plewi:)z takich malenkich jakis innych chwastow i jej ogrod jest o dziwo cudowny a chwasty okazale i piekne cudownie zdobia.
  Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to się Kasiu nazywa selekcja, hehe! Ja też usuwam niektóre, jak mi nie pasują do wyglądu ogólnego!
   Kasiu mam nadzieję, że będziesz zadowolona...Buziaki!

   Usuń
 4. jakie chwasty wszystko pięknie wygląda i komponuje się!! pozdrawiam niebiesko ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nie? Ja też jestem tego zdania! Buziaki!
   P.S. Dobrze, że już wróciłaś bo mam nadzieję na jakiś fotoreportaż z babskiego wyjazdu! ☺

   Usuń
 5. No ale powiedz sama, kto powiedział, że akurat te śliczne kwiatki muszą być chwastami, hę? :) W Twoim ogrodzie wszystko jest piękne, bo jest Twoje! Tak, jak i w sercu. :) Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buziaki, buziaki! Sama prawda! Pomalutku zaczęłam rozsyłać niespodzianki. Pracuję nad Twoją! Do końca następnego tygodnia wyślę na pewno! Buziaczki!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Buziaki zatem moja siostro ogrodniczko!

   Usuń
 7. ja na szczęście ogródka nie mam w posiadaniu, "na szczęście " oczywiście dla wszystkich roślinek, kwiatuszków, krzaczków, drzewek i tym podobnych, bo cholera spod mojej ręki wszystko usycha...Matka moja Rodzicielka rzekła kiedys ,że u mnie to tylko sztuczne miałyby racje bytu, ale i z tym nie wiadomo...
  Aguś, pozdrawiam gorąco i buziaki ślę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Ty moja piękna, wypoczęta,co z gór zlazła! Szyję Skarbie dla Ciebie, próbuję różnych wariacji...widziałaś zresztą na fb!
   Oj tam na szczęście! Nooo! Mnie tam rośnie wszędzie nawet boki mi rosną pięknie! Ściskam! Buziaki!

   Usuń
 8. każda roślinka ma swój urok! i to duża umiejętność by go dostrzec. A poza tym nic na siłę- ogródek to ma być przyjemność a nie katorga ...
  całuski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda?! Dziękuję Ci Kochana! Całuski!

   Usuń